KONKURSY i OLIMPIADY

Finał Konkursu „Bezpiecznie od startu”

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie 5 grudnia 2023 roku 40 uczestników  reprezentujących izby rzemieślnicze z całej Polski rywalizowało w  finale ogólnopolskiego konkursu „Bezpiecznie od startu”.

Organizatorami  konkursu na etapie ogólnokrajowym były Główny Inspektorat Pracy oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów  wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy, a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Naszą szkołę oraz Izbę Rzemieślniczą w Gorzowie Wielkopolskim reprezentowali: Aleksandra Bury oraz Łukasz Taradowski z klasy 3 cukiernik.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Maksymilian Rosa, uczeń w zawodzie blacharz samochodowy, reprezentujący Izbę Rzemieślniczą w Opolu.

W klasyfikacji indywidualnej Ola zajęła V miejsce, natomiast w klasyfikacji drużynowej Ola i Łukasz zajęli III miejsce.