AKTUALNOŚCI

Kursy Mistrzów Smaku: Mistrz kawy & Mistrz koktajli


Miesiąc marzec był atrakcyjny dla uczniów, którzy postanowili poszerzyć swoje zainteresowania i  skorzystać z oferty kursu barmana i baristy dostępnych w naszej szkole w ramach projektu ”Zawodowcy   w Gorzowie 3.0”.

Kurs barmański to intensywne szkolenie zawodowe przygotowujące do pracy za barem, obejmujące głównie praktyczne techniki miksowania drinków, organizację pracy oraz wiedzę o alkoholach. 

Nasi uczniowie zapoznali się z kluczowymi elementami kursu barmańskiego:

  • technikami miksowania (miksologia): nauka obsługi shakera, szklanicy barmańskiej, metody budowania drinków (stir, shake, build, strain).
  • wiedzą towaroznawczą: klasyfikacja alkoholi (wódki, whisky, giny, rumy, likiery), tajniki ich produkcji oraz degustacje.
  • organizacja baru: profesjonalne przygotowanie stanowiska pracy (mise en place), sprzęt barmański, zasady serwisu i obsługa klienta.
  • zajęciami praktycznymi:  tworzenie klasycznych i nowoczesnych koktajli .

Szkolenie ułatwia podjęcie w przyszłości pracy  na stanowisku barmana, gwarantując usystematyzowanie wiedzy i poszerzenie dotychczasowych umiejętności.

Szkolenie zakończyło się uroczystym wręczeniem certyfikatów.

Celem kursu baristy jest zdobycie wiedzy na temat profesjonalnego parzenia kawy i jej serwowania oraz poprawnej obsługi ekspresów. Barista jest specjalistą od parzenia i podawania kawy. Posiada rozległą wiedzę o różnych gatunkach kaw, jej jakości, sposobach przygotowania i podawania- umie odpowiednio dobierać proporcje składników, zna różne metody parzenia,  potrafi serwować napoje na wiele różnych sposobów. Barista potrafi dobrać odpowiednie gatunki kawy, aby powstał napój zgodny z oczekiwaniem klienta.  

Realizacja programu szkolenia pozwoliła na zapoznanie się z wiedzą związaną  z :uprawą kawy, procesem produkcji kawy, zawodem baristy, narzędziami pracy baristy technikami  przygotowywania i metodami parzenia kawy, uppingiem i dekofeinizacją.

Nasi uczniowie z zapałem uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, nabywając doświadczenie, tak przydatne w ich przyszłym życiu zawodowym. Szkolenie zakończyło się również uroczystym wręczeniem certyfikatów.

2026-03-31 | Autor: Anna Ciupka

Wstecz
...
...
...

AKTUALNOŚCI

...
...