I na boisko przyszedł czas…

IMG_20220605_122451

Piątek (27.05.2022) w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej-Karamać w Gorzowie Wielkopolskim był dniem wyjątkowym i przez wszystkich wyczekiwanym z dużą niecierpliwością. To właśnie tego dnia – dzięki staraniom i sportowemu duchowi walki Dyrektora Pawła Cieracha – miało miejsce uroczyste otwarcie i tym samym oddanie do użytku nie tylko uczniów, ale również całej społeczności lokalnej boiska wielofunkcyjnego.

Nie było to zwykłe otwarcie, bowiem – po oficjalnej części (przecięciu symbolicznej wstęgi przez: Pawła Cieracha – Dyrektora Szkoły, Jana Kaczanowskiego – Przewodniczącego Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i Radosława Wróblewskiego – Radnego Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego) – przyszedł czas na – jak przystało na szkołę promującą zdrowie – liczne sportowe atrakcje, do których niewątpliwie można zaliczyć integrujące całą szkolną społeczność konkurencje z gastronomiczno-hotelarsko-turystycznym akcentem, czy cieszący się szczególnym zainteresowaniem mecz piłki nożnej (dyscypliny sportu bliskiej sercu Dyrektora) rozegrany między drużyną uczniów a drużyną nauczycieli.

Również nie brakowało pokazu umiejętności tanecznych i nietuzinkowych okrzyków dopingujących uczestników konkurencji.

Boisko wielofunkcyjne – powstałe w ramach budżetu obywatelskiego – nie jest ostatnią (po sali konferencyjnej i gruntownie zmodernizowanym budynku po dawnym Liceum Plastycznym) inwestycją, jaką może pochwalić się gorzowski „Gastronomik”.