Konferencja podsumowująca projekt „Europejskie kompetencje szansą na sukces III” oraz 10-lecie projektów mobilności w ZSG

19 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się  podwójna uroczystość: podsumowanie projektu „Europejskie kompetencje szansą na sukces III” w ramach programu Erasmus + oraz 10-lecie projektów mobilności zawodowej w Zespole Szkół Gastronomicznych.

Minęło już 10 lat od chwili kiedy nasza młodzież wyjeżdżała po raz pierwszy do Frankfurtu/Odrą, aby odbyć praktykę w renomowanych restauracjach, kawiarniach i hotelach w ramach programu Leonardo da Vinci.

W tym czasie aż 214 uczniów Zespółu Szkół Gastronomicznych realizowało praktyki we:

  • Frankfurcie/Odrą, Lipsku w Niemczech
  • Alfafar, Alboraya – Porcie Saplaya, Walencji w Hiszpanii
  • oraz Quarteirze i Faro w Portugalii

Koordynatorkom projektów,  p. Małgorzacie Ciechanowicz-Budny i p. Annie Ciupce udało się pozyskać w sumie 2.178.186 PLN na realizację zamierzonych działań.

Podczas konferencji zaproszeni goście, dyrekcja i grono nauczycielskie oraz przedstawiciele klas I-III z dużą przyjemnością posłuchali wspomnień naszych absolwentów Karoliny Gabryś i Kacpra Kotwickiego  rocznik 2014, którzy uczestniczyli w pierwszej praktyce w Niemczech.

Nie mniejszy entuzjazm wzbudził absolwent ZSG Daniel Pelechaty, uczestnik praktyki w Walencji, który opowiedział o swoich doświadczeniach z pobytu w  restauracji „El Poblet” z 2-gwiazdkami Michelin, właścicielem której jest najsłynniejszy hiszpański kucharz Quique Dacosta.

Nie zabrakło również głosu najmłodszego pokolenia praktykantów – Julia Dylewska i Aleksander Wejman opowiedzieli o praktyce   w Walencji, która  miała miejsce  w marcu 2022 r.

Jedną z atrakcji spotkania był film nakręcony przez uczniów w październiku 2021 r. odsłaniający blaski i cienie pobytu w Quarteirze i Faro w Portugalii.

Nasz niezawodny przyjaciel,  a jednocześnie  partner biznesowy p. Felip  Mengual Domenech  przesłał list gratulacyjny, który został odczytany przez Romana Chilewskiego. Współpraca  z hiszpańskim partnerem trwa już 7 lat i jest wyjątkowo owocna dla obu stron.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem certyfikatów uczestnikom mobilności w Portugalii i Hiszpanii przez dyrektora szkoły p. Pawła Cieracha oraz koordynatorki projektów p. Małgorzatę Ciechanowicz-Budny i p. Annę Ciupkę.

Konferencję prowadzili: Wiktoria Witkowska i Rafał Dzedzej, a o oprawę muzyczną i techniczną zadbali Kacper Korzeniowski i Maksymilian Stolarczyk. Wspaniałe zdjęcia zostały wykonane przez Pana Andrzeja Sobieraja.

Prezentacja podsumowująca efekty projektu „Europejskie kompetencje szansą na sukces III”: Podsumowanie projektu Europejskie kompetencje szansa na sukces III konferencja

List gratulacyjny p. Felipa  Mengual Domenech Dyrektora Wykonawczego Europa Movilidad Estudiantil: List EUROPA  MOVILIDAD ESTUNDIANTIL

Eme

Media o nas:

Uczniowie gastronomika zdobywają świat

 

Fotogaleria – Andrzej Sobieraj

konferencja (1)