Warsztaty BARMAN

W dniach 26-27 listopada 2019 uczniowie ZSG uczestniczyli w warsztatach barmańskich, które rozpoczęły się od zwiedzania miejscowości Neuzelle.

Spacer wokół murów klasztornych, zwiedzanie barokowego XVIII – wiecznego kościoła pod wezwaniem NMP oraz koncert śpiewów liturgicznych w wykonaniu mnichów z klasztoru cystersów był wstępem do pokazania tajemnic  Neuzelle.

Kompleks klasztorny „Wilde Hilde” to obiekt restauracyjno – hotelowy, którego właściciel okazał się fanem ginu i posiadaczem destylarni do produkcji tego lokalnego alkoholu.

Pokaz sporządzania drinków na bazie ginu przygotowany w niekonwencjonalny sposób bardzo zainteresował naszych uczniów. Właściciel wykorzystywał do niego np. przyprawy korzenne, suszone plastry owoców cytrusowych a także dym ze spalonej gałązki rozmarynu. Młodzież także sporządzała autorskie drinki z wykorzystaniem własnej inwencji i zdolności manualnych.

Zakończeniem pobytu w kompleksie było zwiedzanie części hotelowej obiektu z ekskluzywnymi apartamentami.

 

Drugi dzień  pobytu to wizyta w  pałacu w miejscowości Bomsdorf. Właściciele przedstawili historię pałacu i zaprezentowali piękny obiekt. Pałac w tej miejscowości jest miejscem spotkań i integracji.

Gospodarz pałacu, w stroju żołnierza cesarza niemieckiego zaprosił wszystkich na klimatyczną wycieczkę do przyległego parku a gospodyni prezentowała tradycyjne sporządzanie drinków, które preferuje lokalna społeczność.

Uczestnicy warsztatów również mieli okazję do sporządzania coctaili i choć bazowali na tradycyjnych dodatkach wykazali się ogromną kreatywnością. Przygotowane przez nich drinki były przyjemnością dla oka i  podniebienia.

Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z odbytych warsztatów.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13