Wizyta studyjna w Neuzelle

17 października 2019 r. odbyła się kolejna wizyta studyjna – tym razem uczniowie polscy i niemieccy odwiedzili miejscowość Neuzelle, gdzie zwiedzali kompleks klasztorny o bardzo bogatej historii.

Uczniom udało się zobaczyć:

*  muzeum „Himmlisches Theater” / Niebiański Teatr/, gdzie zachowały się unikatowe „trójwymiarowe”obrazy ze scenami biblijnymi.

*  browar, gdzie poznali produkcję lokalnego piwa ,poznali  również ofertę handlową browaru.  Uczniowie widzieli  stare urządzenia, które nadal są stosowane w produkcji piwa.

*  katolicki kościół pod wezwaniem NMP z przepięknym, bogatym, barokowym wnętrzem.   Zwiedzili też barokowy ogród klasztorny.

* degustację – w kompleksie klasztornym odbył się pokaz i degustacja „Wilde Klosterkuche” czyli tzw. „dzikiej kuchni”.

Specyfika tej kuchni polega na korzystaniu przy sporządzaniu potraw, z surowców świeżych /nieprzetworzonych/ i w dużej mierze  lokalnych. Uczestnicy obserwowali sporządzenie potraw na bazie buraka i polędwicy z sarny. Ostatnim elementem spotkania była degustacja deserów przygotowanych na bazie siemienia lnianego. Właściciel lokalu w interesujący sposób opowiadał o produkcji lokalnych wyrobów alkoholowych  w destylarni.

Uczestnikom bardzo podobała się wizyta studyjna w urokliwym Neuzelle.

wizyta studyjna (1) wizyta studyjna (2)

wizyta studyjna (1) wizyta studyjna (5) wizyta studyjna (4) wizyta studyjna (3) wizyta studyjna (2)