Konferencja podsumowująca zakończenie projektu „Europejskie kompetencje szansą na sukces II”

30.05.2019r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece  Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Europejskie kompetencje szansą na sukces II” Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp.

Projekt umożliwił  uczniom naszej szkoły realizację kilkutygodniowych zagranicznych  praktyk  w Portugalii  i Hiszpanii.

Celem projektu było zdobycie kierunkowych umiejętności zawodowych podczas staży w firmach działających w branży gastronomiczno-hotelarskiej, współpracujących z EUROPA  MOVILIDAD ESTUNDIANTIL (HISZPANIA) i obejmował swoim zakresem udział 48 osób kształcących się w zawodach: technik żywienia  i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

Wniosek został złożony  w ramach Akcji 1 Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+  Konkurs 2017.

Uroczystość przygotowali i poprowadzili uczestnicy obydwu mobilności, przedstawiając  założenia realizowanego projektu oraz opowiadając społeczności szkolnej oraz  zaproszonym  gościom o tym, jaki wpływ na ich życie miał czterotygodniowy pobyt  za granicą.

Do zaprezentowania relacji z przebiegu praktyk i odbytego programu kulturowego włączyli się również tegoroczni absolwenci naszej szkoły, którzy bardzo sugestywnie opowiadali o swoich  wrażeniach i odczuciach.  Nie zabrakło  niespodzianki – filmowego wystąpienia naszego hiszpańskiego partnera pana Filipa Domenech  Mengual, który  nienaganną polszczyzną opowiadał o owocnej  współpracy z naszą szkołą.

Konferencja,  którą zaszczycili zaproszeni goście, w tym przedstawiciel Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji zakończyła się wręczeniem dokumentów Europass Mobility i ECVET oraz certyfikatów potwierdzających nabycie nowych umiejętności.

Prezentacja podsumowująca efekty projektu „Europejskie kompetencje szansą na sukcesII”:

Podsumowanie projektu Europejskie kompetencje szansa na sukces II

Wystąpienie przedstawiciela Firmy EUROPA  MOVILIDAD ESTUNDIANTIL – Pana Felipa Mengual Domenech

Fotogaleria – A. Sobieraj