Erasmus + w Gastronomiku – co słychać w Projekcie?

W  Zespole Szkół Gastronomicznych  zakończono proces rekrutacyjny uczestników wyjazdu do Walencji w Hiszpanii  w ramach realizowanego projektu „Europejskie kompetencje szansą na sukces II” w ramach  Akcji 1 w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Wyłoniono 24 uczestników projektu  z  klas trzecich w zawodach   technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

Nasi stażyści pod opieką dwóch opiekunów  odbędą 4-tygodniową praktykę zawodową  od  04.03.2019  i  będą przebywać w przepięknej Walencji do 30.03.2019r.

Praktyki zawodowe  będą realizowane  w 4 i 5-gwiazdkowych hotelach i restauracjach zlokalizowanych w samym centrum Walencji, co ma niebagatelne  znaczenie w obliczu faktu ,iż w marcu w Walencji odbywa się kultowy festiwal Fallas de Valencia  – czyli Święto Ognia, który przyciąga około 2 milionów turystów.  Pracy będzie bardzo dużo, uczniowie na pewno pogłębią swoją wiedzę , udoskonalą umiejętności zawodowe i posługiwanie się językiem obcym.

Udział w praktyce  traktowany jest jako ogromne wyróżnienie i wyjątkowa nagroda, oczywiście po spełnieniu wymogów rekrutacyjnych wymaganych w projekcie.

Praktyki w ramach programu Erasmus+ w całości finansowane  są ze środków Unii Europejskiej. Uczniowie mają zagwarantowany przelot liniami Lufthansa  z między lądowaniem we  Frankfurcie nad Menem , dodatkowe ubezpieczenie, zakwaterowanie w apartamentach 4* hotelu  Albufera, wyżywienie  w restauracji hotelu  Albufera, transport lokalny, program kulturowy kieszonkowe, opiekę pedagogiczną opiekunów z Polski oraz nadzór merytoryczny partnera hiszpańskiego.

 W czasie pobytu w Hiszpanii będzie realizowany również program kulturowy zorganizowany w czasie wolnym, który  zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.  Uczniowie zwiedzą   Miasto Kultury i Sztuki, w którym znajduje się największe w Europie oceanarium i delfinarium, obejrzą  „Muzeum Ognia”, Muzeum Ceramiki zlokalizowane w najpiękniejszym budynku w Walencji ,odwiedzą Benidorm nazywany „Manhattanem Europy”, przepiękną Alteę,   manufakturę czekolady Valor , Biopark, park Gullivera.

Nasi stażyści uczestniczą aktualnie w  warsztatach językowych prowadzonych przez nauczyciela języka angielskiego z wykorzystaniem platformy językowej Erasmus +  OLS.

Życzymy powodzenia!