Oficjalne otwarcie PaTPORTU w ZSG

29.09.2016 r. odbyła się inauguracja PaTPORTU Zespołu Szkół Gastronomiczych, programu realizowanego przez  Komendę Główną Policji w ramach akcji „Profilaktyka a Ty”.

Zadaniem  grupy jest promowanie wśród swoich rówieśników życia wolnego od przemocy
i uzależnień.

Na uroczystości obecni byli goście:

  • Pan nadkom. Wiesław Adamski, z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp.
  • Pani podinsp. Anna Księżak-Nowak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
  • Pan Jan Tomaszewicz, Dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
  • Michał Tomczak, Lider PaT w Gorzowie Wlkp., uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.

Uroczystość prowadziła uczennica działającą w PaTPORCIE, Anna Lis. Na początku wszystkich obecnych powitała pani wicedyrektor Barbara Piotrowska. Następnie każdy z gości miał możliwość zabrania głosu. Przedstawione zostały główne cele program „Profilaktyka a Ty”. Goście zadeklarowali pomoc i chęć współpracy z naszą grupą. Kilka słów o programie i samym PaTPORCIE powiedziała p. Anna Kruszakin – psycholog szkolny, opiekun grupy. Karolina Brzytwa, obecnie uczennica kl. 2 b, będąca kapitanem PaTPORTU, opowiedziała o tym, jak to wszystko się zaczęło – casting w teatrze i następnie udział w profilaktycznym spektaklu Secret. Podczas spotkania grupa zaprezentowała  zrobione przez siebie zdjęcia przedstawiające udzielanie pomocy i wsparcia osobie uzależnionej. Na koniec uroczystości członkowie grupy PaT zatańczyli Belgijkę – taniec wspaniale integrujący młodzież i wykonywany na imprezach PaT.

dscn0443dscn0447dscn0448dscn0449dscn0474dscn0457dscn0462dscn0465dscn0483dscn0485dscn0491 dscn0490