Dominik Saliwon finalistą XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywnościi

Dnia 28 listopada 2014 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu odbył się etap okręgowy XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności, której organizatorem jestUniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. 
Naszą szkołę w eliminacjach reprezentował uczeń klasy IV technik żywienia i gospodarstwa domowego – Dominik Saliwon.
W eliminacjach udział wzięło 45 uczniów z 12 szkół. Zmagania odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu zawierającego pytania z następujących bloków:
  • blok przetwórczy
  • blok analityczny
  • blok ekonomiczny
  • blok techniczny
​Następnie dziesięciu uczestników z największą ilością punktów (wśród nich uczeń naszej szkoły – Dominik Saliwon) zostało zakwalifikowanych do części ustnej, w której każdy z nich musiał odpowiedź na trzy pytania problemowe z następujących bloków: przetwórczego, analitycznego i ekonomicznego.
W wyniku przeprowadzonych eliminacji Dominik Saliwon zajął IV miejsce uzyskując z obu części 54 punkty, w związku z czym zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 12-13 marca 2015.